ეკატერინე ბერიძე-პროფესიული სტუდენტი დიდი გეგმებით
ეკატერინე ბერიძე, პროფესიით სერტიფიცირებული მასაჟისტია 12 წლიანი გამოცდილებით. თსუ პროფესიულ პროგრამაზე “საექთნო განათლება”(თბილისი) სწავლა სამედიცინო სფეროში სიღრმისეული ცოდნის ცენტრში.
სწავლის დასრულების შემდეგ მას დიდი გეგმები აქვს. როგორც ამბობენ, როდესაც დიპლომირებული იქნება, საკუთარი სარეაბილიტაციო ცენტრის გახსნის.
ეკატერინე სხვადასხვა დროს, როგორც რეაბილიტაციის, ასევე ესთეტიკის ცენტრებში მასაჟისტად. „ვმუშაობ როგორც ტკივილს, ასევე სხეულის კორექციას, სულტის შემდგომი რეაბილიტაციის გამოყენება და სხვა.“ განვითარებაა საჭირო”,-აღნიშნავს პროფესიული სტუდენტი.
ეკატერინეს პროფესიულ პროგრამასთან ერთად მოლოდინი გაუმართლდა. სასწავლო პროცესი ნამდვილად საინტერესოა, ლექციები ინფორმაციული. პროგრამის თეორიული ნაწილის შემდეგ, ჯგუფელებთან ერთად პრაქტიკულ ნაწილს ხვდება სხვა მოლოდინით, რომელიც არის დაგეგმილი ქვეყნის წამყვან კლინიკებში. “ვფიქრობთ, კარგი მენტორები დაგვხვდებიან და მოტივაცია კიდევ უფრო გაიზრდება”,-ეკატერინე ბერად დარწმუნებულია, რომ კიდევ უფრო აქტიური და საინტერესო პროცესია გეგმების განხორციელებით გაგრძელდება.